Úvod / Novinky a zaujímavosti / Nájdite svoj štýl v novinkách Poggenpohl: Minimalizmus verzus kreativita

Nájdite svoj štýl v novinkách Poggenpohl: Minimalizmus verzus kreativita

Minimalizmus Poggenpohl

Najstaršia značka kuchýň na svete, Poggenpohl, oslavuje 125. výročie. Pri tejto príležitosti predstavili dva úplne nové koncepty. Odklonili sa od strohého a prísne racionálneho, priblížili sa k ľuďom. Ale tak, aby si zachovali svoj nedotknutý štýl.

Minimalizmus Poggenpohl

Minimalizmus ako presvedčenie

Minimalizmus si nachádza cestu do rôznych aspektov našich životov. Od kapsulových šatníkov, ktoré dramaticky zredukovali počet kusov oblečenia, cez gastronomické zážitky, výchovu detí až po starostlivosť a zariadenie domácnosti. Cieľom minimalizmu nie je obmedzovať, práve naopak. Ponúknuť nekonečné možnosti, slobodu a dostatok priestoru na rozvoj kreativity a vlastného štýlu. Minimalistický prístup razí aj nemecká značka kuchýň Poggenpohl. Necháva vyniknút dokonale vyladené línie, prepracované hrany nábytku, kvalitné materiály a to všetko vo farebnej symbióze zemitých a čiernych tónov. Podľa ich motta je kuchyňa súhrou svetla a architektúry. A tak to aj v reále vyzerá.

Minimalizmus Poggenpohl

Ak vyznávate funkčný dizajn, zmysluplné riešenia úložných priestorov a nekonečné pracovné plochy, tento koncept vás dostane.

Living creativity – živá kreativita

Anglické slovo living má viacero významov, od označenia existencie, života až po nekonečnú silu a moc. Living creativity je protipól k minimalizmu. Živý, živelný, spotnánny a ľudský. A presne v takom duchu sú zariadené kuchyne z tohto konceptu. K nemeckým značkovým kuchyniam akosi prirodzene patrí strohosť. Na tú však v tomto prípade zabudnite.

Kreativita Poggenpohl Kreativita Poggenpohl Kreativita Poggenpohl

Oddajte sa kuchynským experimentom, obklopte sa kuchárskymi knihami z celého sveta, pozvite priateľov a užite si párty už aj pri samotnej príprave jedál. Doplňte kuchynskú linku suvenírmi z dovoleniek, prineste do kuchyne živé kvety, izbové rastliny, vpustite cez okná čerstvý vzduch a užívajte si prílev novej životnej sily a inšpirácie.

Ktorý kuchynský koncept Poggenpohl vás oslovil? Alebo hľadáte niečo medzi? Príďte sa poradiť do nášho kuchynského štúdia DOMOSS Nemecké kuchyne, kde sa vám budú venovať naše skúsené dizajnérky. Spoločne nájdete recept na dokonalú kuchyňu.

Foto: Poggenpohl.com

Fotogaléria