Úvod / Novinky a zaujímavosti / Novinky kuchyne 2018: Tmavé farby, metalické odlesky a emócie

Novinky kuchyne 2018: Tmavé farby, metalické odlesky a emócie

Kuchyne Poggenpohl

Jesenné obdobie je v móde aj bývaní predzvesťou príchodu nových trendov na nasledujúci rok. A tak sa naše dizajnérky z kuchynského štúdia DOMOSS Nemecké kuchyne vybrali do Nemecka, priamo do kolísky prvotriedneho kuchynského dizajnu, aby pre vás priniesli tie najčerstvejšie novinky na rok 2018. Chcete byť o krok vpred? Pripravili sme pre vás prehliadku očakávaných trendov a noviniek od značiek Poggenpohl, Eggersmann a BEECK Küchen.

Po bielej sú trendom tmavé kuchyne

Biele kuchyne sú hitom ostatných rokov. Je to prirodzené, je to farba čistoty, dokáže presvetliť a rozžiariť tmavý a stiesnený priestor, jednoducho sa kombinuje s ľubovoľnými doplnkami a je nadčasová. Stále viac klientov sa však nebojí zariskovať a investovať do tmavších odtieňov. Nie je to len pominuteľný trend. Tmavé kuchyne pôsobia luxusne, krásne sa pri nich dá hrať s osvetlením a podsvietením, ponúkajú riešenia pre ľudí, ktorí vedia, čo od života chcú. Týmto smerom sa uberajú aj nemecké značky, ktoré sami udávajú trendy. Ak máte chuť odlíšiť sa od davu, objaviť niečo nečakané, zastavte sa v našom kuchynskom štúdiu DOMOSS Nemecké kuchyne na Bajkalskej ulici v Bratislave.

Trendy na rok 2018 predstavili aj kuchyne Poggenpohl

Foto: Poggenpohl.com

Metalické odlesky a kov

Značka Eggersmann predstavila koncept dostupnejší širšej skupine klientov. Materiály, ktoré sú ekonomickejšie, nemusia vyzerať „lacno“, práve naopak. Nové moderné povrchové úpravy, drevodekory, laminát v antracitovom prevedení či očaujúci medený look nikdy nevyzerali lepšie.

K najvýraznejším novinkám, koré budú dostupné od roku 2018 patria melamínové dvierka s kovovým efektom v rôznych odtieňoch.

Trend 2018: Kuchyňa, v ktorej sa žije

Najneočakávanejší prerod predstavila najstaršia nemecká značka kuchýň Poggenpohl. Z prvotného chladného konceptu sa preorientovala na emócie. Pri príležitosti svojho 125. výročia predstavila dva koncepty – minimalism as belief a living creativity. Vo voľnom preklade minimalizmus ako presvedčenie či životný štýl a živú kreativitu. Tieto dve dizajnérske línie priniesli svieži závan do sveta dizajnu.

Na výstave EuroCucina 2018 v talianskom Miláne značka Poggenpohl plánuje predstaviť aj tretí koncept kuchýň, ktoré majú byť prienikom minimalistickej línie a living creativity. Naše dizajnérky tam nebudú chýbať, aby vám priniesli opäť to najnovšie zo svetového dizajnu.

Viac o konkrétnych novinkách Poggenpohl, Eggersmann a BEECK Küchen, ktoré od budúceho roka nájdete aj v ponuke nášho kuchynského štúdia DOMOSS Nemecké kuchyne v Bratislave, sa dozviete v ďalších článkoch, ktoré pripravujeme.

 

Fotogaléria