Úvod / Novinky a zaujímavosti / Dizajnérka Beata Malíková z DOMOSS Exclusive: Najviac ma bavia náročné priestory

Dizajnérka Beata Malíková z DOMOSS Exclusive: Najviac ma bavia náročné priestory

dizajnérka Beata Maliková miluje štýlové kuchyne

V kuchynskom štúdiu DOMOSS Exclusive na Bajkalskej ulici v Bratislave pôsobí aj interiérová dizajnérka Ing. arch. Beata Malíková. Prečítajte si krátky rozhovor aj o tom, kde nachádza inšpiráciu na svoju tvorbu. 

Ako dlho spolupracujete s kuchynským štúdiom DOMOSS Exclusive?

Už je to 10 rokov. Predtým som 5 rokov predávala kuchyne talianskej výroby.

Čo vás na vašej práci baví najviac? 

Komplikované náročné priestory, proces hľadania – na konci procesu je niečo zaujímavé a nové. Príjemní zákazníci, ktorí vedia, čo chcú a ocenia dobrý výsledok.

Čím je špecifické navrhovanie kuchýň nemeckých značiek, ktoré ponúkame v štúdiu DOMOSS Exclusive?

Pri ich navrhovaní sa opierame o dizajnové rady nami ponúkaných značiek, na vývoji ktorých dlhodobo spolupracujú s renomovanými svetovými dizajnérmi. Využívajú pritom aj dlhoročné skúsenosti, ktoré majú s výrobou kuchýň – značka Poggenpohl od roku 1892, značka Eggersmann od roku 1908. Každý z týchto výrobcov sa dá zároveň charakterizovať niečím špecifickým. Napríklad Poggenpohl – nadčasová klasika, jednoduché čisté línie a farebnosť, luxusný produkt pre tých najnáročnejších. Eggersmann – výborná voľba pre všetkých, ktorí chcú ísť v duchu moderných trendov – perfektné vypracovanie, jednoduché tvary a široký výber drevených dekorov a luxusných dýh.

Kde čerpáte inšpiráciu? 

Odborná literatúra, internet, zahraničné cesty na výstavy v Miláne a v Kolíne. A návštevy  showroomov spomínaných výrobcov .

Spomeniete si na svoju najobľúbenejšiu realizáciu? Ktorá vám najviac utkvela v pamäti? 

Mala som zákazníčku, ktorá  prišla nespokojná z konkurenčného štúdia. Porozprávali sme sa o jej požiadavkách. Bola to príjemná práca, ktorá sa skončila obojstrannou spokojnosťou. Spojili sa v nej atribúty, koré by sme si želali u všetkých zákazníkov – bola milá, vedela, čo od návrhu očakáva, dokázala presne definovať svoje potreby, priestor ponúkal dostatočnú mieru kreativity. 

​Čo netradičné požiadavky klientov? Stretli ste sa s niečím podobným?

Iný zákazník mi utkvel v pamati odlišným spôsobom. Bol extremne náročný, požadoval tie najkvalitnejšie materiály, medzi spotrebičmi len tie najvyššie modely. No jeho náročnosť bola extrémna  aj na montáž kuchyne. Sám si montoval všetky skrinky a používal výhradne svoj spojovací materiál, čím sa práca neúmerne predĺžila. No len tak bol spokojný. 

Aká je vaša kuchyňa? Splnili ste si doma dizajnérske sny? 

Ako to je s obuvníkovými deťmi? Momentálne som v štádiu realizovania vlastnej novej kuchyne. Pri jej navrhovaní som využila dlhoročné skúsenosti. Prioritou sú kvalitné materiály a praktická stránka používania. 

Pozrite si realizácie našej dizajnérky Ing. arch. Beaty Malíkovej alebo príďte do kuchynského štúdia DOMOSS Exclusive.

Prečítajte si tiež rozhovor s Mgr. art. Marianou Repovskou, ktorá tiež pôsobí v štúdiu DOMOSS Exclusive ako interiérová dizajnérka.

Pozn. Na fotografií je jedna z realizácií dizajnérky.